Helsinki Savate Open 2018 -tulokset

14.03.2018

Tulokset 9.–10.3.2018 kansainvälisen Helsinki Savate Open -kilpailusta.

Friday / Vendredi 9.3. Ring 2, aamupäivä

    PUNAINEN   SININEN    
Nro catégorie nom club nom club resultat
1 F -52 TUOMIKOSKI Helsinki SINYARD London 0-2
2 M +85 BRIEGERT Helsinki DE BIE Melker Carlscrona 3-0
3 F -70 MYLLÄRI Helsinki VALERA Augy BC 3-0
4 M -75 RADOCAJ Croatia BUSHAWAY London 1-2
5 M -85 RINK Chongqing BUPTO FSPN 0-3
6 M -75 O'MALLEY Ireland KUUSISTO Helsinki 3-0
7 M +85 HEINOLA Oxford BENAMARA FSPN 0-2
8 F -52 SINYARD London FERREIRA FSPN Sinyard by dq
9 M +85 VUJIC Croatia VERDON FSPN 2-1
10 F -70 MYLLÄRI Helsinki LEGENDRE Augy BC 3-0
11 M -75 RADOCAJ Croatia DECROS London 3-0
12 M -75 BUSHAWAY London KUUSISTO Helsinki 3-0
13 M -75 O'MALLEY Ireland BURILLER London 3-0
14 F -75 JUVONEN Helsinki NGUYEN London 1-2

Friday / Vendredi 9.3. Ring 2, iltapäivä

    PUNAINEN   SININEN    
Nro catégorie nom club nom club resultat
1 M -75 RADOCAJ Croatia BURILLER London 3-0
2 F -60 ROHLEDER Helsinki LEGENDRE Augy BC 3-0
3 M +85 RYYTTY Helsinki BENAMARA FSPN 0-3
4 M +85 HEINOLA Oxford VUJIC Croatia 1-1
5 M +85 BRIEGERT Helsinki DE BIE Sebastian Carlscrona 3-0
6 F -60 ROHLEDER Helsinki FERREIRA FSPN 3-0
7 M -85 BUPTO FSPN Nagi Birmingham 3-0
8 M +85 DE BIE Melker Carlscrona MAHAMAT London 0-3
9 F -52 TUOMIKOSKI Helsinki FERREIRA FSPN 0-3
10 F -60 HEINOLA Oxford VERDON FSPN 1-1
11 F +75 NIEMINEN Helsinki FRÉMONDEAU London 0-3
12 F -75 IKONEN Helsinki KOSTER FSPN 3-0

Saturday / Samedi 10.3. Ring 1, aamupäivä

    PUNAINEN   SININEN    
Nro catégorie nom club nom club resultat
3 F -60 ROHLEDER SC Helsinki SINYARD Londons S 2-0
4 M -80 EDGREN SC Helsinki NAGI Birmingham 3-0
5 M -75 KUUSISTO SC Helsinki RADOCAJ Croatia 3-0
6 M -75 MEANEY SC Helsinki DECROS London S 1-2
7 M -80 TONDI FSPN SOUTHWOOD London S 0-3
8 M -80 EDGREN SC Helsinki TRUESDALE London S 3-0
9 M -75 KUUSISTO SC Helsinki BURILLER London S 0-3

Saturday / Samedi 10.3. Ring 2, aamupäivä

    PUNAINEN   SININEN    
Nro catégorie nom club nom club resultat
1 F -70 KOSTER FSPN FRÉMONDEAU London S 1-2
2 F -80 OLSSON Carlscrona CRESCENCE FSPN 0-3
3 F -70 BURILLER London S WINTER SC Helsinki 3-0
4 M +85 MAHAMAT London S RINK Chonging 1-2
5 M -80 HASHIMOTO Japan BOUAISSA FSPN 0-3
6 F -75 THOMAS GHO IKONEN SC Helsinki 2-1
7 F -65 FERREIRA FSPN NGUYEN London S 3-0
8 M -75 SINIVIRTA SC Helsinki NAGI Birmingham 2-1
9 M -75 BENAMARA FSPN VUJIC Croatia 3-0
10 M -75 VERDON FSPN RINK Chonging 3-0

Saturday / Samedi 10.3. Ring 1, iltapäivä

    PUNAINEN   SININEN    
Nro catégorie nom club nom club resultat
1 F -56 TUOMIKOSKI SC Helsinki NGUYEN FSPN 3-0
2 M -85 SINIVIRTA SC Helsinki MAHAMAT London S Mahamat by forfeit
3 M +85 RYYTTY SC Helsinki VERDON FSPN 0-3
4 M -85 MEANEY Oxford S DE BIE Melker Carslcrona 1-2
5 M -70 WINTER SC Helsinki BUSHAWAY London S 1-2
6 F -70 JUVONEN SC Helsinki ALEXANDER Cambridge 3-0
7 M +85 LIPSANEN SC Helsinki DE BIE Melker Carlscrona 0-3
8 M +85 BRIEGERT SC Helsinki RINK Chongqing 3-0

Saturday / Samedi 10.3. Ring 2, iltapäivä

    PUNAINEN   SININEN    
Nro catégorie nom club nom club resultat
1 M +85 LIPSANEN SC Helsinki DE BIE Sebastian Carlscrona 2-0
2 F +75 NIEMINEN SC Helsinki ALEXANDER Cambridge 0-3
3 M -80 OLSSON Carlscrona PIGE FSPN 0-3
4 M +85 BENAMARA FSPN RINK London S 3-0
5 M -75 CRESCENCE London S RADOCAI Croatia 3-0
6 F -80 HASHIMOTO Japan TRUESDALE London S 2-0
7 F -60 LEGENDRE Augy BC SINYARD London S 0-3
8 M -75 MEANEY SC Helsinki BURILLER London S 0-3
9 M -85 OLSSON Carlscrona MAHAMAT London S 1-2
10 M -60 NGUYEN London S VALERA Augy BC 1-2

MIKA KALLIOMAA CHALLENGE

Friday / Vendredi 9.3. alkusarjaottelut Ring 1, aamupäivä

    PUNAINEN   SININEN    
Nro catégorie nom club nom club resultat
1 M -80 SOUTHWOOD London OLSSON Carlscrona 3-0
2 M -80 SINIVIRTA Helsinki BOUAISSA FSPN 0-3
3 M -80 HASHIMOTO Japan LORENZO FSPN 0-3
4 F -70 ALEXANDER Cambridge THOMAS GHO 0-3
5 M -80 EDGREN Helsinki PIGE FSPN 0-3
6 M -80 BOUAISSA FSPN OLSSON Carlscrona 3-0
7 M -75 WINTER Helsinki CRESCENCE FSPN 0-3
8 M -75 SUMMANEN Helsinki TRUESDALE London 3-0
9 M -80 HASHIMOTO Japan PIGE FSPN 0-3
10 M -80 SOUTHWOOD London BOUAISSA FSPN 0-3
11 M -80 EDGREN Helsinki LORENZO FSPN 0-3
12 F -70 THOMAS GHO KOSTER FSPN 3-0
13 M -75 SUMMANEN Helsinki MEANEY Helsinki 3-0
14 M -80 SINIVIRTA Helsinki SOUTHWOOD London 0-3

Friday / Vendredi 9.3. alkusarjaottelut Ring 1, iltapäivä

    PUNAINEN   SININEN    
Nro sarja nimi seura nimi seura TULOS
1 F -70 ALEXANDER Cambridge KOSTER FSPN 3-0
2 F -70 HOLOPAINEN Helsinki FRÉMONDEAU London 3-0
3 M -75 MEANEY Helsinki TRUESDALE London 0-2
4 M -80 EDGREN Helsinki HASHIMOTO Japan 0-3
5 M -80 PIGE FSPN LORENZO FSPN 3-0
6 M -80 SINIVIRTA Helsinki OLSSON Carlscrona 0-3

Friday / Vendredi 9.3. Semifinaalit Ring 1

    PUNAINEN   SININEN    
Nro sarja nimi seura nimi seura TULOS
7 F -70 THOMAS GHO FRÉMONDEAU London 3-0
8 F -70 HOLOPAINEN Helsinki ALEXANDER Cambridge 3-0
9 M -75 SUMMANEN Helsinki WINTER Helsinki 3-0
10 M -75 CRESCENCE FSPN TRUESDALE London 3-0

Saturday / Samedi 10.3. Semifinaalit aamupäivä

    PUNAINEN   SININEN    
Nro sarja nimi seura nimi seura TULOS
1 M -80 BOUAISSA FSPN TONDI FSPN 2-1
2 M -80 PIGE FSPN SOUTHWOOD London S 3-0

Saturday / Samedi 10.3. Finaalit iltapäivä

    PUNAINEN   SININEN    
Nro sarja nimi seura nimi seura TULOS
1 F -70 HOLOPAINEN Helsinki THOMAS GHO 5-0
2 M -75 SUMMANEN SC Helsinki MYLLÄRI SC Helsinki 3-2
3 M -80 BOUAISSA FSPN PIGE FSPN 2-3