Savate Assaut MM-kilpailutuloksia

19.10.2018 päivitetty 19.10. klo 21.38

Savate Assaut MM-kilpailut 18.-20.10.2018, Plovdiv, Bulgaria

Alkusarjaottelut 18.10.2018

Naiset

F52 Vesala (FIN) – Konovalchuk (UKR) 0-3
F52 Vesala (FIN) – Hara (JPN) 0-3

F56 Rohleder (FIN) – Kuster (GER) 3-0
F56 Rohleder (FIN) – Beyraghian (IRI) 3-0

F65 Holopainen (FIN) – Albo Shokeh (IRI) 3-0

F70 Meurer (GER) – Palkonen (FIN) 0-3

F75 Zini (ITA) – Ikonen (FIN) 1-2
F75 Ikonen (FIN) – Kaabi (TUN) 2-1

F75+ Grandgirard (FRA) - Nieminen (FIN) 3-0

Miehet

M75 Bolon (MAD) – Arutjunjan (FIN) 0-3

M80 Edgren (FIN) – Gospocic (CRO) 0-3
M80 Edgren (FIN) – Lachenal (SUI) 0-3


Alkusarjaottelut 19.10.2018

Naiset

F52 Vesala (FIN) – Khorasanzad (IRI) 3-0

F65 Holopainen (FIN) – Grazioli (ITA) 3-0
F65 Holopainen (FIN) – Grissette (TUN) 3-0

F70 Tubino (ITA) – Palkonen (FIN) 0-3

F75 Staneva (BUL) – Ikonen (FIN) 3-0
F75 Ikonen (FIN) – Pochet (FRA) 0-3

F75+ Nieminen (FIN) – Haghdousti (IRI) 1-2
F75+ Beicheva (BUL) – Nieminen (FIN) 3-0

Miehet

M75 Arutjunjan (FIN) – Bodis (HUN) 3-0

M85 Heinola (FIN) – Petrov (BUL) 3-0
M85 Heinola (FIN) – Traore (MLI) 0-3

Neljännesfinaalit

M75 Ziani (MAR) – Arutjunjan (FIN) 1-2

Kilpailut jatkuvat huomenna semifinaaleilla ja finaaleilla. Tiensä mitalikierroksille on selvittänyt 4 suomalaista!


Semifinaalit 20.10.2018

F56 Rohleder (FIN) - Dieudonne (FRA) 0-5
Liisalle pronssia.

F65 Idjelidaine (ALG) - Holopainen (FIN) 1-4
Riikka hienosti finaaliin!

F70 Sbai (MOR) - Palkonen (FIN) 4-1
Chialle pronssia

M75 Arutjunjan (FIN) - Barbaro (ITA) 0-5
Aramille pronssia

Illan finaaleissa ottelee kaksi suomalaista, Riikka välieräottelun voittaneena ja Jenna suoraan alkusarjan perusteella.


Finaalit

F65 Holopainen (FIN) – Lazard (FRA) 0-5
Riikalle hopeaa!

F75 Ikonen (FIN) – Pochet (FRA) 0-5
Jennalle hopeaa!

Suomelle hienosti 5 mitalia kisoista:
F65 hopeaa Riikka Holopainen
F75 hopeaa Jenna Ikonen

F56 pronssia Liisa Rohleder
F70 pronssia Chia Palkonen
M75 pronssia Aram Arutjunjan

Savate Club onnittelee mitalisteja sekä valmentajia (Pirkka Prami, Annukka Volotinen, Tomi Summanen ja Katariina Mylläri).