Helsinki Savate Open 2018 -tulokset
14.03.2018
Tulokset 9.–10.3.2018 kansainvälisen Helsinki Savate Open -kilpailusta.
Friday / Vendredi 9.3. Ring 2, aamupäivä |
||||||
PUNAINEN | SININEN | |||||
Nro | catégorie | nom | club | nom | club | resultat |
1 | F -52 | TUOMIKOSKI | Helsinki | SINYARD | London | 0-2 |
2 | M +85 | BRIEGERT | Helsinki | DE BIE Melker | Carlscrona | 3-0 |
3 | F -70 | MYLLÄRI | Helsinki | VALERA | Augy BC | 3-0 |
4 | M -75 | RADOCAJ | Croatia | BUSHAWAY | London | 1-2 |
5 | M -85 | RINK | Chongqing | BUPTO | FSPN | 0-3 |
6 | M -75 | O'MALLEY | Ireland | KUUSISTO | Helsinki | 3-0 |
7 | M +85 | HEINOLA | Oxford | BENAMARA | FSPN | 0-2 |
8 | F -52 | SINYARD | London | FERREIRA | FSPN | Sinyard by dq |
9 | M +85 | VUJIC | Croatia | VERDON | FSPN | 2-1 |
10 | F -70 | MYLLÄRI | Helsinki | LEGENDRE | Augy BC | 3-0 |
11 | M -75 | RADOCAJ | Croatia | DECROS | London | 3-0 |
12 | M -75 | BUSHAWAY | London | KUUSISTO | Helsinki | 3-0 |
13 | M -75 | O'MALLEY | Ireland | BURILLER | London | 3-0 |
14 | F -75 | JUVONEN | Helsinki | NGUYEN | London | 1-2 |
Friday / Vendredi 9.3. Ring 2, iltapäivä |
||||||
PUNAINEN | SININEN | |||||
Nro | catégorie | nom | club | nom | club | resultat |
1 | M -75 | RADOCAJ | Croatia | BURILLER | London | 3-0 |
2 | F -60 | ROHLEDER | Helsinki | LEGENDRE | Augy BC | 3-0 |
3 | M +85 | RYYTTY | Helsinki | BENAMARA | FSPN | 0-3 |
4 | M +85 | HEINOLA | Oxford | VUJIC | Croatia | 1-1 |
5 | M +85 | BRIEGERT | Helsinki | DE BIE Sebastian | Carlscrona | 3-0 |
6 | F -60 | ROHLEDER | Helsinki | FERREIRA | FSPN | 3-0 |
7 | M -85 | BUPTO | FSPN | Nagi | Birmingham | 3-0 |
8 | M +85 | DE BIE Melker | Carlscrona | MAHAMAT | London | 0-3 |
9 | F -52 | TUOMIKOSKI | Helsinki | FERREIRA | FSPN | 0-3 |
10 | F -60 | HEINOLA | Oxford | VERDON | FSPN | 1-1 |
11 | F +75 | NIEMINEN | Helsinki | FRÉMONDEAU | London | 0-3 |
12 | F -75 | IKONEN | Helsinki | KOSTER | FSPN | 3-0 |
Saturday / Samedi 10.3. Ring 1, aamupäivä |
||||||
PUNAINEN | SININEN | |||||
Nro | catégorie | nom | club | nom | club | resultat |
3 | F -60 | ROHLEDER | SC Helsinki | SINYARD | Londons S | 2-0 |
4 | M -80 | EDGREN | SC Helsinki | NAGI | Birmingham | 3-0 |
5 | M -75 | KUUSISTO | SC Helsinki | RADOCAJ | Croatia | 3-0 |
6 | M -75 | MEANEY | SC Helsinki | DECROS | London S | 1-2 |
7 | M -80 | TONDI | FSPN | SOUTHWOOD | London S | 0-3 |
8 | M -80 | EDGREN | SC Helsinki | TRUESDALE | London S | 3-0 |
9 | M -75 | KUUSISTO | SC Helsinki | BURILLER | London S | 0-3 |
Saturday / Samedi 10.3. Ring 2, aamupäivä |
||||||
PUNAINEN | SININEN | |||||
Nro | catégorie | nom | club | nom | club | resultat |
1 | F -70 | KOSTER | FSPN | FRÉMONDEAU | London S | 1-2 |
2 | F -80 | OLSSON | Carlscrona | CRESCENCE | FSPN | 0-3 |
3 | F -70 | BURILLER | London S | WINTER | SC Helsinki | 3-0 |
4 | M +85 | MAHAMAT | London S | RINK | Chonging | 1-2 |
5 | M -80 | HASHIMOTO | Japan | BOUAISSA | FSPN | 0-3 |
6 | F -75 | THOMAS | GHO | IKONEN | SC Helsinki | 2-1 |
7 | F -65 | FERREIRA | FSPN | NGUYEN | London S | 3-0 |
8 | M -75 | SINIVIRTA | SC Helsinki | NAGI | Birmingham | 2-1 |
9 | M -75 | BENAMARA | FSPN | VUJIC | Croatia | 3-0 |
10 | M -75 | VERDON | FSPN | RINK | Chonging | 3-0 |
Saturday / Samedi 10.3. Ring 1, iltapäivä |
||||||
PUNAINEN | SININEN | |||||
Nro | catégorie | nom | club | nom | club | resultat |
1 | F -56 | TUOMIKOSKI | SC Helsinki | NGUYEN | FSPN | 3-0 |
2 | M -85 | SINIVIRTA | SC Helsinki | MAHAMAT | London S | Mahamat by forfeit |
3 | M +85 | RYYTTY | SC Helsinki | VERDON | FSPN | 0-3 |
4 | M -85 | MEANEY | Oxford S | DE BIE Melker | Carslcrona | 1-2 |
5 | M -70 | WINTER | SC Helsinki | BUSHAWAY | London S | 1-2 |
6 | F -70 | JUVONEN | SC Helsinki | ALEXANDER | Cambridge | 3-0 |
7 | M +85 | LIPSANEN | SC Helsinki | DE BIE Melker | Carlscrona | 0-3 |
8 | M +85 | BRIEGERT | SC Helsinki | RINK | Chongqing | 3-0 |
Saturday / Samedi 10.3. Ring 2, iltapäivä |
||||||
PUNAINEN | SININEN | |||||
Nro | catégorie | nom | club | nom | club | resultat |
1 | M +85 | LIPSANEN | SC Helsinki | DE BIE Sebastian | Carlscrona | 2-0 |
2 | F +75 | NIEMINEN | SC Helsinki | ALEXANDER | Cambridge | 0-3 |
3 | M -80 | OLSSON | Carlscrona | PIGE | FSPN | 0-3 |
4 | M +85 | BENAMARA | FSPN | RINK | London S | 3-0 |
5 | M -75 | CRESCENCE | London S | RADOCAI | Croatia | 3-0 |
6 | F -80 | HASHIMOTO | Japan | TRUESDALE | London S | 2-0 |
7 | F -60 | LEGENDRE | Augy BC | SINYARD | London S | 0-3 |
8 | M -75 | MEANEY | SC Helsinki | BURILLER | London S | 0-3 |
9 | M -85 | OLSSON | Carlscrona | MAHAMAT | London S | 1-2 |
10 | M -60 | NGUYEN | London S | VALERA | Augy BC | 1-2 |
MIKA KALLIOMAA CHALLENGE
Friday / Vendredi 9.3. alkusarjaottelut Ring 1, aamupäivä |
||||||
PUNAINEN | SININEN | |||||
Nro | catégorie | nom | club | nom | club | resultat |
1 | M -80 | SOUTHWOOD | London | OLSSON | Carlscrona | 3-0 |
2 | M -80 | SINIVIRTA | Helsinki | BOUAISSA | FSPN | 0-3 |
3 | M -80 | HASHIMOTO | Japan | LORENZO | FSPN | 0-3 |
4 | F -70 | ALEXANDER | Cambridge | THOMAS | GHO | 0-3 |
5 | M -80 | EDGREN | Helsinki | PIGE | FSPN | 0-3 |
6 | M -80 | BOUAISSA | FSPN | OLSSON | Carlscrona | 3-0 |
7 | M -75 | WINTER | Helsinki | CRESCENCE | FSPN | 0-3 |
8 | M -75 | SUMMANEN | Helsinki | TRUESDALE | London | 3-0 |
9 | M -80 | HASHIMOTO | Japan | PIGE | FSPN | 0-3 |
10 | M -80 | SOUTHWOOD | London | BOUAISSA | FSPN | 0-3 |
11 | M -80 | EDGREN | Helsinki | LORENZO | FSPN | 0-3 |
12 | F -70 | THOMAS | GHO | KOSTER | FSPN | 3-0 |
13 | M -75 | SUMMANEN | Helsinki | MEANEY | Helsinki | 3-0 |
14 | M -80 | SINIVIRTA | Helsinki | SOUTHWOOD | London | 0-3 |
Friday / Vendredi 9.3. alkusarjaottelut Ring 1, iltapäivä |
||||||
PUNAINEN | SININEN | |||||
Nro | sarja | nimi | seura | nimi | seura | TULOS |
1 | F -70 | ALEXANDER | Cambridge | KOSTER | FSPN | 3-0 |
2 | F -70 | HOLOPAINEN | Helsinki | FRÉMONDEAU | London | 3-0 |
3 | M -75 | MEANEY | Helsinki | TRUESDALE | London | 0-2 |
4 | M -80 | EDGREN | Helsinki | HASHIMOTO | Japan | 0-3 |
5 | M -80 | PIGE | FSPN | LORENZO | FSPN | 3-0 |
6 | M -80 | SINIVIRTA | Helsinki | OLSSON | Carlscrona | 0-3 |
Friday / Vendredi 9.3. Semifinaalit Ring 1 |
||||||
PUNAINEN | SININEN | |||||
Nro | sarja | nimi | seura | nimi | seura | TULOS |
7 | F -70 | THOMAS | GHO | FRÉMONDEAU | London | 3-0 |
8 | F -70 | HOLOPAINEN | Helsinki | ALEXANDER | Cambridge | 3-0 |
9 | M -75 | SUMMANEN | Helsinki | WINTER | Helsinki | 3-0 |
10 | M -75 | CRESCENCE | FSPN | TRUESDALE | London | 3-0 |
Saturday / Samedi 10.3. Semifinaalit aamupäivä |
||||||
PUNAINEN | SININEN | |||||
Nro | sarja | nimi | seura | nimi | seura | TULOS |
1 | M -80 | BOUAISSA | FSPN | TONDI | FSPN | 2-1 |
2 | M -80 | PIGE | FSPN | SOUTHWOOD | London S | 3-0 |
Saturday / Samedi 10.3. Finaalit iltapäivä |
||||||
PUNAINEN | SININEN | |||||
Nro | sarja | nimi | seura | nimi | seura | TULOS |
1 | F -70 | HOLOPAINEN | Helsinki | THOMAS | GHO | 5-0 |
2 | M -75 | SUMMANEN | SC Helsinki | MYLLÄRI | SC Helsinki | 3-2 |
3 | M -80 | BOUAISSA | FSPN | PIGE | FSPN | 2-3 |